Se tudi v vaši občini spopadate s socialno izključenostjo, osamljenostjo, begom možganov ter pomanjkanjem občutka pripadnosti in skupnostnega duha? Odgovor na ta izziv je lahko platforma za NVO oziroma mestna dnevna soba.
IPoP v vlogi Nacionalne URBACT točke za Slovenijo in Občina Idrija vabita občine k sodelovanju v pobudi za prenos dobre prakse. Partnerji bodo imeli možnost pobliže spoznati dobro prakso Občine Idrija in jo s strokovno podporo prenesti v svoj kraj.
Platforma za NVO odgovarja na več izzivov družbenega nazadovanja, s katerimi se sooča tudi veliko slovenskih mest in krajev. Platformo nevladnih organizacij same upravljajo vključene organizacije, pobude in skupine. Idrija je dobro prakso, ki jo je prenesla iz nemškega mesta Altena, nadgradila v »Mestno dnevno sobo«. Zasnovana je kot skupni prostor na voljo vsakemu občanu, bodisi za organizacijo dejavnosti, ki prispeva h kakovosti življenja v mestu, bodisi samo za druženje in klepet.
Pobuda za prenos dobre prakse je namenjena učenju iz idrijskega primera in vzpostavitvi podobnih praks v drugih krajih. Vanjo se lahko vključi pet slovenskih občin. Potrjeni partnerji so že občine Bovec, Podlehnik in Radenci. K sodelovanju tako vabimo še dve občini. Prijave zbiramo do srede, 12. 5. 2021. Več na tej povezavi.
Pridružite se nam!
Vse informacije na tej povezavi.
The post [POBUDA ZA PRENOS DOBRE PRAKSE] Drugi krog prijav do 12. 5. 2021 appeared first on IPoP – Inštitut za politike prostora.
Via:: IPoP RSS
Delovanje Mreže za prostor je bilo od avgusta 2009 podprto iz več projektov, izbranih na javnih razpisih za sofinanciranje vsebinskih mrež nevladnih organizacij na nacionalni ravni, ki so jih delno financirali Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada in Republika Slovenija, Ministrstvo za javno upravo. Trenutni Podnebni program financirata Eko sklad, Slovenski okoljski javni sklad in Ministrstvo za okolje in prostor iz sredstev Sklada za podnebne spremembe. Koordinator Mreže za prostor je IPoP – Inštitut za politike prostora.